SOCIĀLIE PROJEKTI

Agate Ambulte vada Digitālo inovāciju parku Liepājā un dažādus IT projektus. Agate labprāt dalās ar savu pieredzi un palīdz jaunajiem IT speciālistiem atrast savu ceļu IT pasaulē. Tāpat viņa veido dažādus pasākumus IT jomas popularizēšanai un ir izveidojusi tīklošanās pasākumu IT profesionāļiem - IT Waffle Meetup. Agate uzskata, ka IT joma ir piemērota ļoti daudziem cilvēkiem, jo tajā darbojas ļoti pieņemoši un atbalstoši cilvēki. Viņa tic, ka Latvijā cilvēki ir gudri un spējīgi iegūt pasaules līmeņa prasmes, tāpēc viņa tos cenšas motivēt un iesaistīties šajā nozarē. Lai paspētu izdarīt visu, ko iecerējusi, Agates diena ir saplānota pa minūtēm. Viņa atdzīst, ka nākas šo to ziedot mērķu sasniegšanas labā, bet viņa ir pārliecināta, ka tas ir tā vērts.

Atis Garklāvs ir uzņēmējs no Cēsīm, kas vairākus gadus atpakaļ uzsāka bērnu balansa riteņu ražošanu no koka. Viņš uzskata, ka līdzsvars ir ļoti nozīmīga lieta bērna un cilvēka dzīvē, un, ja pamats ielikts, ir daudz vieglāk adaptēties. Viņš ir novērojis, ka uz Latviju pasaulē joprojām skatās ar piesardzību, un par mums nezina, jo produkts tiek uztverts kā skandināvu prece, tāpēc mums par Latviju pasaulei ir jāstāsta vairāk.

Basels Jakubs Vahbe ir bērnu neiroķirgurs. Viņš ir no Libānas, bet Latvijā dzīvo un strādā jau padsmit gadus, ir iemācījies latviešu valodu un jūtas šeit pieņemts un novērtēts. Pacientu bērnu vecāki viņu slavē par iejūtogo komunikāciju ne tikai ar bērniem, bet arī ar vecākiem, kas ir kritiski svarīgi ārstēšanas procesā. Viņa darba ikdiena ir saspringta un atbildīga, tāpēc no darba brīvajos brīžos viņš dzied korī, pavada laiku ar ģimeni, dzīvojot ārpus pilsētas, un liek smalkas figūriņas, lai trenētu pacietību un pirkstus, kuri nedrīkst pazaudēt veiklību operāciju starpposmos.

Aleksejs Smolovs ir cirka mākslinieks, kas ar savām cirka zināšanām un prasmēm ne tikai uzstājas publikas priekšā, bet arī īpašiem tā paņēmieniem cenšas arī palīdzēt cilvēkiem ar veselības problēmām.

Magda ir Pasaules Dabas Fonda Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāja, kura savā ikdienas darbā veic dažādas darbības, lai attīrītu upes, atjaunotu tās dabisko tecējumu, strādā ar dažādiem likumiem, kas ierobežo izmirstošo zivju izmiršanu. Viņa arī savā ikdienā ir tuvu ūdenim un dabai kopumā. Viņa tic, ka vides problēmas ir iespējams novērst, ja nerīkosimies pret dabas likumiem un, protams, ieguldīsim tajā daudz darba un uzmanības.

Mārtiņš Zaumanis ir Šveicē dzīvojošs materiālu zinātnieks, kurš savā ikdienā cenšas atrisināt mūžīgo asfalta problēmu, kas skar arī Šveici dēļ tās krasi atšķirīgajiem laikapstākļiem gada garumā. Mārtiņš strādā ne tikai laboratorijā, bet arī veido vlogu PeerRecognized.com priekš citiem tehniski sarežģītu tēmu profesionāļiem, lai skaidrotu, kā labāk savas tēmas izskaidrot gan rakstiski, gan uzstājoties prezentācijās, lai tās sasniegtu nepieciešamo auditoriju.
Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par dokumentālo videostāstu “Celmlauži” saturu atbild filmu studija KULTFILMA (SIA Amber Sound). #SIF_MAF2023


Režisors: Dzintars Dreibergs
Operators: Jānis Šēnbergs
Skaņu operators: Mārtiņš Rozentāls
Montāžas režisors: Jānis Orbidāns
Paldies: Pēterim Stradiņam, Vijai Beinartei, Janitai Veinbergai, Valdim Celmiņam, Ingai Praņevskai, Ilzei Faļkovskai, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas mediķiem un personālam